Wrzos na Ślubie i Weselu

Szukając kwiatowych inspiracji na Nasz ślub i wesele, pomyślałam sobie, że podzielę się nimi z Wami. Może akurat komuś się przydadzą.

Zacznę od tego, że mamy to szczęście, że na większość spraw mamy podobne a czasami nawet identyczne spojrzenie. Nasze wizje często się pokrywają. Większość par na samym początku planowania dekoracji decyduje się na jakiś “kolor przewodni”. My  w przeciwieństwie do nich nie wybieraliśmy żadnego koloru „przewodniego” i nawet nie lubię tego określenia. Wybieraliśmy kwiaty i dekoracje, które nam się podobają. Więc jeśli miałabym określić nasze główne kolory na przyjęciu na pewno byłaby to biel, zieleń, fiolet i róż.

Od początku Naszych przygotowań towarzyszył nam jeden motyw – wrzos. Początkowo wybraliśmy go jako grafikę na zaproszenia, później pomyśleliśmy, że możemy wykorzystać go również na sali. Czemu nie? Myślę, że to było dla Nas idealne rozwiązane, tym bardziej, że nawet darzę sympatią tę piękną i niedocenioną roślinę.

Jeśli chodzi o kościół – zostanie udekorowany kwiatami w kolorach bieli i zieleni, które będą również bazą na sali, tutaj motyw wrzosów i innych kolorów kwiatów zagości jedynie w moim bukiecie ślubnym. Natomiast zdecydowaliśmy się nadrobić tę kwestię sporą ilością wrzosów przy dekoracji sali weselnej. Po drodze mieliśmy też kilka momentów, że rezygnowaliśmy z tych kwiatów, bo mieliśmy  pewne obawy, ale ostatecznie chyba wygrał sentyment.

Tak jak wcześniej wspomniałam, na sali na pewno przeważać będą biel i zieleń, a wrzosy mają im dodać niepowtarzalnego charakteru. W bukietach na pewno zagoszczą też jakieś drobne pudrowe kwiaty. Myślę , że fajny efekt dadzą też wrzosy postawione luzem w koszach, w towarzystwie lampionów – na przykład przy wejściu na salę. Taki sposób ich wykorzystania w dekoracji sprawi, że przyjęcie nabierze leśnego, naturalnego i przytulnego klimatu.

Jako ciekawostkę dodam, że kolorem roku Pantone 2018 został właśnie fioletu w odcieniu o nazwie Ultra Violet – zatem można uznać, że trochę wpisujemy się w obecne trendy, choć szczerze mówiąc, zupełnie się tym nie sugerowaliśmy.

Fiolet bardzo fajnie wypada w Ślubnym klimacie, o czym za chwilę sami się przekonacie.

Podsumowując..

Mimo wszystko, mimo tego całego przepychu na weselach w dzisiejszych czasach (nie ukrywajmy jest tego sporo, wszelkie atrakcje, coraz to bardziej wymyślne, sale jak w pałacach itp..) chcemy w tym wszystkim zachować jakiś stopień skromności. Pomysłów jest mnóstwo i chciałoby się wykorzystać je wszystkie, ale jednak chcemy postawić na minimalizm, zachować odpowiedni wydźwięk całej uroczystości. W końcu to chodzi o coś ważniejszego, niż wszelkie bogactwa tego świata. Jasne, fajnie jest zrobić wesele z tzw. wielką pompą, ale ważne, żeby przy tym wszystkim nie zapomnieć o najważniejszym – o miłości.

Wracając do dekoracji..

Królem naszych inspiracji i pomysłów oczywiście stał się bezkonkurencyjny Pinterest, a Królową Instagram.

Żeby już nie przedłużać…

Oglądajcie ♥

 

A może Wy macie jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie wrzosów w dekoracji? Albo coś zupełnie odmiennego? Koniecznie dajcie znać co sądzicie.

Czekam na Wasze pomysły! 🙂

Spodobał Ci się post? Udostępnij

Dodaj komentarz